Üürimine vs kinnisvara ostmine: kumb on mõistlikum?

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Tagatisega vs tagatiseta väikelaen: kumb on mõistlikum? CV Keskus vs CV Online: kumb on parem? Üürimine vs kinnisvara ostmine: kumb on mõistlikum? palju peaks olema raha, et saada laps?

Tõenäoliselt on suur osa sinu lähikondlastest, sealhulgas sõbrad ja vanemad, veendunud, et kodu ostmine on elu parim ja suurim investeering, mis võib tulevikus ennast igati tagasi teenida. Kinnisvara ostmine võib tuua kaasa rahalised probleemid Kui oled tüdinud üürimisest ja soovid olla päris oma kodu omanik, seisad sa suure tõenäosusega probleemi ees, kuidas leida rahasumma. Enamus värskeid koduomanikke saavad oma pesa soetatud kodulaenu abil, kuna kinnisvara ostmiseks vajamineva summa säästmine aja jooksul on keerukas, võttes arvesse sadadesse tuhandetesse eurodesse küündivaid kinnisvarahindu. Selle jaoks üritatakse leida soodsaim väikelaen, millega katta omafinantseeringu osa. Paraku aga tähendab see, et kodu ostmiseks võetakse õlule kaks suurt laenukohustust, mille tasumine võib osutuda üle jõu käivaks. Mis muudab olukorra veel keerulisemaks, on laenude pikk periood. Tavaline kodulaen võetakse mitmekümneks aastaks, samas üürikorteri vahetamine on lihtne ning kui üürikodu osutub liialt kulukaks, on võimalik kolida ümber soodsamasse kohta.

Kodu omamine on kulukas Lisaks üldisele krediidikoormusele võib kodu omamine ise olla äärmiselt kulukas. Taolised kulud on kõik juba sinu eest kaetud, kui sa elad üürikodus ning ainus, mille pärast sa muretsema pead, on üüri ja kommunaalkulude tasumine. Taoliste lisanduvate kodukulude vältimine on praktiliselt võimatu ning toimetulemine võib muutuda äärmiselt keeruliseks, kui palgast jääb niigi igakuiselt pigem puudu kui üle. Mis siis, kui eluolud muutuvad ja tahad kolida? Kodu ostmine on mõistlikum eelkõige nende jaoks, kes on enamgi kui sajaprotsendiliselt veendunud selles, kus nad tahavad elada ülejäänud elu. Võib-olla on vaja kolida teise linna või riiki, sest saad uue töökoha või vana töökoht kaob ära, võib-olla toob elu kaasa muid keerdkäike. Isegi, kui mõtled hetkel, et võid kinnisvara igal hetkel maha müüa, ei pruugi see olla nii lihtne.

Olenevalt olukorrast võib juhtuda, et üürimine on hea valik hoolimata sellest, et sa ei ehita endale sellega varalisi väärtuseid. See põhimõte kehtib siis, kui elupiirkonnas on kinnisvara ostmiseks hind liialt kõrge ning laenumaksed ja kodu ülalpidamise kulud oleksid märkimisväärselt kõrgemad kui üürimise hind. Sa võid elada siin ja seal, ei pea end siduma maatükiga ning ei pea oma õlul kandma kinnisvara hooldamisega seonduvaid probleeme. Millal on kodu ostmine investeering Ühest küljest võib kinnisvara ostmist võtta küll kui puhtalt rahalist vara ning ehtsat rahalist investeeringut, kuid on ka teisi põhjuseid, miks tasub kodu osta, mitte seda üürida. Kodu ostmisel saad sa nö juured maasse panna, tekib tugevam seos naabruskonnaga ning tekib tugevam turvatunne, kuna oma kodu puhul ei saa keegi sind sealt välja visata, seda muidugi seni, kuni tasud oma kohustusi. Kui sa otsustadki ühel hetkel pärast kinnisvara soetamist, et soovid lahkuda paigast, ei pea alati kinnisvara müüki panema.

Selle asemel võid ise oma kodu teistele üürimiseks anda või hoopis teenida raha teenustega nagu Airbnb. Niiviisi teenid tagasi raha, mille oled kodu alla kunagi pannud. Paar nippi enne, kui otsustad kodu hankida Enamus meist tunnevad oma sisimas, millal on nende jaoks õige aeg osta oma kodu või millal tasuks jätkata üürimist. Näiteks: oletame, et oled välja valinud kauni maja piirkonnas, mis näib sulle esmapilgul meeldivat. Sa võid selle paiga lausa broneerida, kui kardad sellest ilma jäämist, kuid ära tee otsust esmamuljele tuginedes. Pärast esialgset mõtet heida see peast välja lausa paariks nädalaks ja tule siis tagasi mõtte juurde.