4 olulist krediidiliini eelist

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Kui veel mõned aastad tagasi oli kodus töötamine mõnevõrra uus ja harjumatu 4 olulist krediidiliini eelist, siis nüüd on see kogumas aina rohkem populaarsust. Kodus töötamine ei ole enam üksnes vabakutseliste pärusmaa, vaid on muutunud võimaluseks, mida pakuvad mitmed ettevõtted oma töötajatele, kes vajaksid pisut paindlikumaid töötingimusi. Sa hoiad raha kokku ning sugugi mitte vähe. Vahet ei ole, kas su töökoht on 10 või 30 kilomeetri kaugusel, transpordikulud söövad väga suure osa igakuisest eelarvest.

Lisaks transpordile tuleb tahes-tahtmata organiseerida ka lõunasöök, kuid toidu kaasa tegemine või väljas söömine võib olla väga kulukas, samas kui kodus töötades sööd sa sama toitu, mida kodus olles niikuinii sööksid. Inimesed kulutavad hommikul keskmiselt tunnikese enda tööle minekuks valmis sättimisele ning sellele lisandub ka tööle minemise aeg. Kõik see võib igast argipäevast napsata lausa mitu tundi. Kodus töötades võid sa hoopis säästa need tunnikesed selleks, et teha trenni või lihtsalt puhata pisut kauem. Kodukontori puhul on enamus tööandjaid väga vastutulelikud ning ei arvesta su tööd niivõrd aja kui pigem ülesannete järgi.

Seetõttu ei ole sa pidevalt kaheksast viieni oma laua taha aheldatud ning võid oma aega sättida enda äranägemise järgi. Kui soovid, võid lastega välja jalutama minna või teha midagi muud lõõgastavat ning siis naasta töö juurde. Kellast kellani laua taga istumine võib olla väga kurnav ning muuta töö tegemise lausa talumatuks selle piirini, kus sa ei jõua ära oodata tööpäeva lõppu. Kui sa vastutad ise oma aja eest, saad sa vahepeal teha muid asju ning tegeleda tööga edasi siis, kui oled motiveeritud ning puhanud. Nii jõuad lühema aja jooksul tehtud palju rohkem ning ei tunne end niivõrd stressis olevat. Sul on võimalik end rohkem arendada. Ehk oled alati soovinud minna mõnele koolitusele, ent see on toimunud just su tööajal?

Kõigeks selleks on võimalus siis, kui sa pole aheldatud kontoritooli külge. Kodus töötades saad sa vabalt vahepeal näiteks vaadata loenguvideosid või hoopis minna paariks tunniks koolitusele ja naasta hiljem motiveeritult tööülesannete juurde. Sul on võimalik rohkem raha teenida. Isegi, kui töötad täistööajaga ettevõtte jaoks, võid avastada ajapikku, et ajaga majandamine on muutunud hõlpsamaks ning sul on aega, et tegeleda rohkem oma hobidega või võtta isegi väikeseid lisatöid, mis tooksid igakuisesse eelarvesse pisut lisaraha. Kodus töötamisel on mitmeid ahvatlevaid eeliseid, mistõttu võib loota, et aina rohkem ettevõtteid hakkavad pakkuma sellist varianti oma töötajatele. Kui otsid paindlikku eluviisi, võib kodust töötamine olla just sobiv valik sinu jaoks! Kiirlaenud, säästmine ja investeerimine on kõik aktuaalsed teemad noore paari jaoks, ent neist kõigist on raha säästmine ilmselt kõige keerulisem.

Kui te olete mõlemad võistlushimulised, siis on raha säästmine väga lihtne, kui muudate selle omamoodi võistluseks. Leppige näiteks kokku, et panete mõlemad 30 päeva jooksul raha kõrvale ning võitja saab auhinna. Auhinnaks võib aga olla näiteks romantiline massaaž. Väikese võistlusega on rohkem motivatsiooni säästmiseks ning võite leida ka loovaid viise, kuidas säästlikumalt hakkama saada. Nutikas rahaga majandamine saab alguse eelarvestamisest.

Kuigi see on tüütu, on mõistlik ühel päeval maha istuda ning selgeks teha täpselt, milline on teie sissetulek ning igakuised väljaminekud. Korralik ülevaade aitab aga ka teha kulutamises muudatusi ning nii leiate kindlasti võimalusi, kuidas rohkem raha kõrvale panna. Kui olete mõlemad nutitelefonide kasutajad, võite ka kasutada mõnda eelarvestamisäppi või muud nutikat rakendust, mis aitab paremini kulutamisel silma peal hoida. Nii ei ole eelarve järgimine ka väga keeruline ning saate mõlemad jooksvalt silma peal hoida rahalisel olukorral.