Kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa 16. Kuidas lõpetada palgapäevast palgapäevani elamine 20. Suurpank teeb puust ja punaseks: kus hoida kas pangas on enam mõtet raha hoiustada? Riik võtab tulumaksuga jälle oma osa raha, et teenida selle pealt võimalikult palju?

Milline variant on aga kõige turvalisem? Eesti inimesed suudavad järjest enam säästa. A Ligi veerandil Eesti peredest puuduvad säästud või on need väiksemad kui ühe kuu kulud. Selleks, et tagada enda perele turvatunne ja kaitsta end ootamatuste vastu, on paljud Kogumispäeviku grupi liikmed endale eesmärgiks võtnud säästmise ja seeläbi rahapuhvri tekitamise. Küsitlused näitavad, et sääste hoitakse enamasti arvelduskontol või sularahas.

Kuid millised on teised võimalused ja kuidas leida endale sobivaim? Selleks, et leida endale sobivaim lahendus, tuleb esmalt välja selgitada oma säästmise eesmärk. Kas säästad selleks, et tagada perele turvatunne läbi säästupuhvri, osta viie aasta pärast auto või hoopis selleks, et pensionipõlves hästi elada? Kas soovid kindlust või oled valmis riskima?

Kuna tulu teenimine on alati seotud riskidega, siis tuleb selgeks teha, millist riski oled valmis võtma. Soov teenida kõrgemat tulu eeldab ka kõrgemat riskivalmidust. Kas raha on vaja nüüd või hiljem? Küsi endalt, kas soovid rahasummat kasvatada või teenida igakuiselt lisatulu? Või soovid end hoopis ootamatuste eest kaitsta? Kas plaanid suuremat väljaminekut, näiteks korteri ostu?

Siinkohal vajab vastust küsimus, kas oled saanud ootamatult niisuguse rahasumma, mis tuleb targalt paigutada või soovid alustada igakuise kogumisega. Ka see vastus aitab valida erinevate võimaluste seast. Küsimus, kui palju soovid raha paigutamisel ise otsustada, on väga oluline. Kas sul on selleks vastavad teadmised ja kogemused või vajad sa abi? Kui sa soovid raha koguda, kuid ei ole valmis võtma riske, siis kõige levinum ja lihtsam variant on hoida raha pangahoiusel.