Kui soovid oma igakuisesse eelarvesse saada pisut raha juurde, tasuks mõelda laenude refinantseerimisele.

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Kui sul on aja jooksul võetud mitmeid väikeseid kui soovid oma igakuisesse eelarvesse saada pisut raha juurde, tasuks mõelda laenude refinantseerimisele. nagu kiirlaene või smslaene, võib igakuisete maksete tegemine olla tülikas ning ka erinevate väikeste laenude intressimäärad võivad kuhjuda üsna kopsakaks. Kui soovid oma igakuisesse eelarvesse saada pisut raha juurde, tasuks mõelda laenude refinantseerimisele.

Laenude refinantseerimine tähendab seda, et võetakse uus laen, mille otstarbeks on olemasolevate laenude tasumine. Uus suurem laen on tavaliselt soodsa intressiga, kuna laenusumma võetakse pikaks ajaks ning seetõttu jaotub ka igakuine makse pikema ajaperioodi peale, muutes kuumaksed madalamaks. Laenude refinantseerimisel tuleb silmas pidada, et see ei pruugi alati olla õige valik. Uut laenu tasub taotleda siis, kui selle võtmisel kaasneks märgatav majanduslik erinevus ehk uus laen on palju soodsam kui varasemad laenud. Pole mõtet asendada ühte samaväärset laenu teisega nagu näiteks võtta uus kiirlaen vana tasumiseks, kuna nii võid väga kiirelt sattuda nö laenutsüklisse, mis võib viia võlgnevuste ja maksehäirete tekkimiseni.

Refinantseerimislaenud võivad küll olla tagatiseta laenud, ent taotledes suuremat summat on need siiski enamjaolt tagatisega laenud. Tagatisega laenude puhul tuleb silmas pidada, et laenu võtmisega võib kaasneda lisatasusid nagu laenulepingu sõlmimise tasu või tagatisega seotud toimingute tasu, seega võib tagatislaen tähendada paarisaja euro ulatuses lisatasusid. Kui oled otsust kaalunud ning leidnud, et uue laenuga on igakuine majandamine tunduvalt lihtsam ja mugavam, võib refinantseerimislaen olla just see, mis aitab sul alustada näiteks säästmist ning võimaldab murevabalt elada. Enne laenude refinantseerimise taotlemist arvuta kokku oma laenukohustused ning uue laenu kõik võimalikud lisatasud.

Kui nende kohustuste vahe on mitmesaja euro ulatuses, on loogiline taotleda uut laenu. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Laene väljastatakse kahel viisil: kas isiklikule pangakontole või sularahas. Neist esimene meetod on küll kõige levinum ning peaaegu kõik tarbimislaenud ja väikelaenud väljastatakse ainult arvelduskontole, ent on ka laenuandjaid, kes annavad väiksemate summadega kiirlaene sularahas. Sularahalaenude eelistamiseks on mitmeid põhjuseid, ent peamine asjaolu on diskreetsus.