Kuidas motiveerida end rohkem raha säästma

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Motiveeri end säästma, siis elad muretumaltdepositphotos. Muidugi leidub peresid, kes tõeliste jõupingutuste tulemusel ots otsaga kokku tulevad, kuid enamustel juhtudest tulevad sama moodi ots otsaga kuidas motiveerida end rohkem raha säästma ka igati korraliku sissetulekuga pered. 300 krooni päevadele laiali jagades näed, et see on 10 krooni päev. Sellise summa säästmine võib igapäevaselt olla raske, aga on paremaid ja halvemaid päevi ning keskmiseks säästuks on see igati saavutatav.

Kui oled ammu tahtnud teha korteris remonti, siis on võimalik planeeritav summa välja arvutada. Kuigi summa võib tunduda suur, näiteks 10 000 krooni, selgub seda osadeks jagades, et näiteks kahe või kolme aastaga on võimalik selline summa üsna lihtsasti säästa. Raha eimillegi eest — kas utoopiline ideaal? Tähed teavad: missugune on sinu sodiaagimärgi suhe rahaga?

Kujuta ette, millise tunde annab sulle teadmine, et oled oma eesmärgi saavutanud. Sa saad sõita välisreisile, millest oled kaks aastat unistanud, teha köögiremondi või osta endale kasvõi teleka ja sellega ei kaasne MINGEID kohustusi ega võlgnevusi. Ja kui oled oma eesmärgi saavutanud, mõtle välja, mida sa veel tahaksid ning sea uus eesmärk. Omast kogemusest tean, et ühel hetkel või korduvalt tekib raha kogudes motivatsioonikriis. Raha on alati käeulatuses ja hiljem saab ka maksta. Sellest aitab üle saada vana hea rahvatarkus:»Raha tahab lugemist».

Mõtlemise muutus, mis eesmärgi püstitamise ja säästmisega kaasneb, tähendab enamasti, et leidub veelgi kohti, mis säästmist võimaldavad elustandardit oluliselt muutmata. Muidugi ei ole keegi meist nõus loobuma korralikust toidust või meelelahutustest. Aga oleme enamasti koheselt nõus loobuma «oh kui äge, sa ostsid, ostan ka» kulutustest, kui teame enda eesmärki. Ja selliseid kulutusi on väga palju, sest sõbrad, tuttavad ja sugulased kõik tarbivad midagi. Kõik need mõtted on mul tänaseks tekkinud omaenda kogemuse baasil.

Aga on veel üks väga tähtis aspekt. Säästmisel ja koonerdamisel on suur vahe. Kui säästmist teha läbi endale seatud eesmärgi ja teadlikult, ei muutu sa tavaliselt halvemaks inimeseks. Kui aga üritada suvalistest kohtadest võimalikult palju kokku hoida, on oht, et see muudab sinu iseloomu, ellusuhtumist ja pikapeale lähedasi ning sõpru sinu ümber. Hea lugeja, leidsime Sinu arvutist pahavara Kontrolli oma veebilehitseja lisasid või pöördu abi saamiseks IT-spetsialisti poole. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega. A Ilmateenistus lubab lähipäevadeks lörtsi- ja lumetormi, mille tulemusel muutuvad teeolud keeruliseks.

Selle sügise suurim If Kindlustuse hüvitatud libeda tee kahju ulatub 40 000 euroni, kui esimese lumega kaotas Harjumaal juhitavuse 2017. Teelt väljasõidu järel läks auto mahakandmisele. Alates oktoobri lõpust on Ifile teatatud 120 juhtumist, kus autojuhid on liiklusõnnetuse põhjusena viidanud libedatele teeoludele. If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhi Taavi Kiibuse sõnul kasvab külmakraadide ja libeduse saabudes alati hüppeliselt ka liiklusõnnetuste arv.

Samuti tuleb hoida oluliselt suuremat pikivahet kui tavaliselt. Kolmandaks tuletan inimestele meelde, et halvenenud teeoludega tuleb valida vastav sõidukiirus ja mitte püüda sõita ilmtingimata lubatud piirkiirusega,» lisas Kiibus. Hoolitse selle eest, et esiklaas oleks puhas ja auto kojamehed töökorras. Pimedaga sõites halvendavad nähtavust esiklaasi praod ja sinna kogunev vesi. Puhasta enne sõidu algust auto korralikult lumest, samuti katuselt. Taga sõitvale autole võib muidu lumi esiklaasile langeda ootamatult ja tekitada liiklusohtliku olukorra.

Lumetormiga sõitma minnes veendu, et autos on piisavalt kütust. Pimedal ajal saabub väsimus kiiremini ja seega pikeneb reaktsioonikiirus. Pikema autosõidu korral tee vahepeal puhkamiseks peatuseid. Eesti teedel vurab üle 100 000 liikluskindlustuseta sõiduki. Taxi kaudu varastatakse krediitkaartidelt suuri summasid.

Ema Hukatus» ehk milliseid salajuurikaid korjatakse, et Eesti džinn pudelisse saaks? Riik õpetab: mida koju varuda juhuks, kui tuleb kriisiolukord? Kuidas teha nii, et pesumasin ei teeks nii kõva lärmi? Arvad, et kõrgema hinna eest ostetud auto tagab suurema töökindluse? Spetsialist õpetab: mitu seadet võib ühte pikendusjuhtmesse ühendada ja kuidas saada aru, et see on ülekoormatud?