Laenu võtmisel on kõige olulisem valida enda jaoks sobiva pikkuse ja tingimustega maksegraafik. Ü

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Laenu võtmisel on kõige olulisem valida enda jaoks sobiva pikkuse laenu võtmisel on kõige olulisem valida enda jaoks sobiva pikkuse ja tingimustega maksegraafik. Ü tingimustega maksegraafik. Väiksemad laenud nagu kiirlaenud ja tarbimislaenud on tavaliselt ka lühema makseperioodiga. Laenusumma tuleb tagastada paari kuu kuni paari aasta jooksul, sõltuvalt võetud laenusumma suurusest. Mida väiksem laenusumma, seda väiksem on ka laenu tagasimaksmise periood.

Mitmed laenuandjad võimaldavad isegi väikelaenude taotlemisel valida ise endale sobiv makseperiood. Juba ainuüksi paari kuu võrra perioodi nihutades võid saada endale tunduvalt soodsama kuumakse. Kui oled mures igakuisete laenumaksete pärast, tasuks kindlasti valida pigem pikem makseperiood, jaotades niiviisi summa pikema perioodi peale ära. Hüpoteeklaenu puhul saab valida kahe erineva maksegraafiku vahel: annuiteetgraafiku ja võrdsete põhiosadega graafiku vahel. Annuiteetgraafiku korral maksad iga kuu täpselt sama suurt kuumakset, seega saad täpselt arvestada laenumakse koormusega.

Võrdse põhiosa graafiku puhul jaotatakse laenu põhiosa ehk laenatud summa võrdsete osadega kogu laenuperioodi peale, ent see tähendab, et makse on iga kuu erineva suurusega, kuna põhiosale lisandub intress. Kui pärast laenusumma kättesaamist ja laenulepingu sõlmimist avastad, et valitud periood ei ole siiski sobiv, saab alati tingimusi muuta ja laenuperioodi pikendada. Kuigi mõni laenuandja võib selle toimingu eest nõuda paarikümne euro suurust lisatasu, on niiviisi võimalik teha muutuseid ja pikendada tagasimaksete aega. Kindlasti ei tasuks eirata muret ja proovida hambad ristis makseid teha, kuna see võib viia võlgnevusteni ja toob kaasa ka omajagu stressi.

Valides kohe laenu taotlemisel enda jaoks optimaalseima suurusega laenusumma ning kõige sobivama pikkusega laenuperioodi, saad tagada, et maksmisega ei tule probleeme. Tutvu kindlasti enne laenu taotlemist tingimustega ning veendu, et saad soovi korral ka makseperioodi pikendada või taotleda maksepuhkust. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Laene väljastatakse kahel viisil: kas isiklikule pangakontole või sularahas. Neist esimene meetod on küll kõige levinum ning peaaegu kõik tarbimislaenud ja väikelaenud väljastatakse ainult arvelduskontole, ent on ka laenuandjaid, kes annavad väiksemate summadega kiirlaene sularahas. Sularahalaenude eelistamiseks on mitmeid põhjuseid, ent peamine asjaolu on diskreetsus. Eesti kiirlaenufirma, on kevadeks valmis ning pakub kevadpakkumise raames magusaid kiirlaenupakkumisi kõikidele laenusoovijatele!

Credit24 on tuntud oma hooajapakkumiste poolest, mille raames antakse vahel laenu uutele klientidele ilma lisakuludeta või pakutakse lihtsalt madala intressiga laenu. Terve märtsikuu vältel on võimalik Credit24-st laenu võttes saada ilma igasuguste kuludeta laen. Kui sul on aja jooksul võetud mitmeid väikeseid laenukohustusi nagu kiirlaene või smslaene, võib igakuisete maksete tegemine olla tülikas ning ka erinevate väikeste laenude intressimäärad võivad kuhjuda üsna kopsakaks. Kui soovid oma igakuisesse eelarvesse saada pisut raha juurde, tasuks mõelda laenude refinantseerimisele. Millises vanuses saab erinevaid laenutooteid kasutada?