TEE HEATEGU: Lastefondi Üleannetuse kampaania kogub raha raskelt haigetele lastele arendavate teraapiate võimaldamiseks

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

Muusikaterapeut Karmen Linnamägi: Iseäranis sobib muusikateraapia nii TEE HEATEGU: Lastefondi Üleannetuse kampaania kogub raha raskelt haigetele lastele arendavate teraapiate võimaldamiseks, emotsionaalsete kui ka vaimsete erivajadustega lastele ja täiskasvanutele. Erivajadusega laste ja noorte sõnalise eneseväljenduse piiratuse või muude arenguliste iseärasuste tõttu loob just muusikateraapia häid võimalusi tunnetuse ja suhtlemise arendamiseks ning emotsioonide ja käitumise juhtimiseks.

Füsio- ja ratsutamisterapeut Tuuli Bürkland: Ratsutamisterapeudi poole pöörduvad enamasti elukestva haigusseisundiga patsiendid ja nende vanemad või hooldajad. Tegevusterapeut Grete Anton: Tegevusterapeudi juurde jõuavad lisaks erinevate diagnoosidega lastele ka diagnoosita lapsed, kellel esineb raskusi või probleeme igapäevaelu tegevuste sooritamisel. Teraapias käimine peab olema järjepidev, kõik tegevusteraapias tegevused on eesmärgipärased ja on suunatud perega koostöös püstitatud eesmärkide täitmisele. Füsioterapeut Merlin Burov: Füsioteraapia teenusest saavad abi erinevate diagnoosidega, arengu mahajäämusega või traumajärgsed lapsed. Füsioteraapia on suunatud konkreetse eesmärgi ja funktsioonihäire parandamiseks, milles kasutatakse ühe osana terapeutilist võimlemist. Järjepidev füsioteraapia tagab saavutatud või paranenud funktsionaalse seisundi ka edaspidi. Lapsi, kes vajavad arendavaid teraapiaid, kuid kes pole neid mingil põhjusel saanud, on võimalik suunata Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi poole.

Selleks tuleb esitada taotlusvorm, mida saab teha kas otse kodulehel www. Lastefondi toetusjuhile Eveli Ilvesele See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Kliinikumi Leht uuris Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi nõukogu esinaiselt Küllike Saarelt ja toetusjuhilt Eveli Ilveselt, milliseid sihte seab lastefond järgmisteks tegevusaastateks. Lastefondil on olnud igal aastal põhikampaania.

Viimastel aastatel selle kõrval ka aina enam väiksemaid aktsioone. Kas olete oma tegevusega liikumas rohkem n-ö juhtumipõhiseks? Lastefond tõstatab igal aastal fookusesse ühe põhitemaatika, millele terve aasta jooksul suuremat tähelepanu pöörame ja annetusi kogume. Põhikampaania teemaks saab reeglina valdkond, kuhu meil kõige enam toetustaotlusi on laekunud ehk siis valdkond, kus kõige enam tundub meie kogemusele tuginedes abi vaja olevat. Meie eesmärk on tõsta teema päevakorda ja juhtida tähelepanu, et antud valdkonnas on probleem, mis vajab riiklikul tasandil lahendamist. Toetame lapsi üle terve Eesti, nii kaugel Lõuna-Eesti külas kui ka Tallinnas. Algselt loodi lastefond Tartu Ülikooli Kliinikumi juurde ning üheks eesmärgiks oli aidata soetada laste raviks vajalikku aparatuuri meie kliinikutesse.

Tartu Ülikooli Kliinikumi toetamise osakaal on hetkel oluliselt väiksem, kui fondi algusaastatel. Lastefond loodi 17 aastat tagasi kliinikumi juurde ning üheks eesmärgiks oli soetada aparatuuri kliinikumi lasteosakondadesse, mida algusaastatel ka peamiselt tehti. Samas ei ole see olnud kunagi meie fondi ainuke eesmärk. Kliinikumi lasteosakondi toetame tänaseni, kuna kindlasti ei ole kitsaskohad täidetud ja vaevalt, et need kunagi päris ära kaovadki. Teie nõukogu esinaine Küllike Saar on öelnud, et lastefondi poole võib pöörduda igaüks, kes mingil põhjusel ei saa abi Eesti Haigekassalt. Kuidas peaksid abivajajad teie poole pöörduma?