Teeni raha inimeselt inimesele laenamisega!

Võrdlema
Saamise aegMaksimum summaIntressimäär(%)*Min SummaVanuseline
piirang
Tähtaeg
15 min. € 10000
Taotle Laenu
10 % € 500 18-75 10 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
16 % € 50 18-70 5-12 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
24 % € 100 22 - 70 67 kuu
15 min. € 4000
Taotle Laenu
26 % € 500 22-70 12-84 p.
15 min. € 2000
Taotle Laenu
10 % € 300 18-60 90-720 p.

The Riigikogu is the parliament of Estonia. Its 101 members are elected at general elections for a term of four years. The Riigikogu passes laws and resolutions, teeni raha inimeselt inimesele laenamisega! parliamentary supervision and ratifies international agreements. The Riigikogu has 11 standing committees and 6 select committees.

Committees of investigation and study committees are formed to investigate issues of public interest or problems of significant imprtance. We make live broadcasts of sittings of the Riigikogu and commitees public meetings, as well as on other important events in the Riigikogu. Kohalolijaks registreerus 43 Riigikogu liiget, puudub 58. Infotunnis osalevad peaminister Taavi Rõivas, kultuuriminister Urve Tiidus ja sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt.

Küsijaid registreerus eile seitse, aga tuleb vist siiski anda võimalus iga punkti juures saalist kaks lisaküsimust esitada. Lisaküsimuseks on aega üks minut, vastamiseks kaks. Esimene küsija on Urmas Reinsalu, küsimus on peaminister Taavi Rõivasele. Reformierakonna esindajad on IRL-i madalapalgaliste inimeste maksuvabastuse reformi ohtlikuks ideeks nimetanud.

Arvestades seda, et Eestis on üle 300 000 inimese, kes teenivad alla 850-eurost kuupalka, miks peab Reformierakond ideed vabastada väiksepalgalised inimesed suuremast maksukoormusest ohtlikuks? Nad tuleksid ju sel juhul paremini toime. Muuseas, mina ei ole seda kunagi öelnud ja ma ei tea ka ühtegi teist reformierakondlast, kes seda oleks öelnud. Samas ma ei arva, et kui IRL-il mingi mõte tuleb, siis peab seda kohe ohtlikuks nimetama. Mis puutub sellesse nn reformiideesse, siis reformi tunnuseid on seal, olgem ausad, vähe. Ka mina leian, et tööjõumaksusid tuleb vähendada. Aga erinevalt IRL-ist ma leian, et Eestis ei tule vähendada tööjõumakse ainult kõige väiksema palga pealt ja teistel üldse mitte, nagu teie pakkumine on, vaid neid määrasid tuleks langetada kõigil.

Tõsi, kõige rohkem tuleks maksukoormust kergendada just väiksemate sissetulekute puhul. Kapitaalselt suur miinus on selle idee puhul aga tõsiasi, et selle elluviimine muudaks Eesti tulumaksusüsteemi ilmselt Euroopa kõige keerulisemaks. See on pretsedenditult keeruline maksusüsteem ja ma arvan, et Eesti seda ei vaja. Hoopis Reformierakonna plaan ei ole lõpuni hea idee, aga te vähemalt mõtlete õiges suunas. Kui me vaatame teie plaani erinevaid elemente, siis neid on tööd tegeva inimese aitamiseks liiga vähe ja need tulevad liiga hilja. Küsimus on selles, miks me võtame sadu eurosid inimeselt, kes teenib alla 500 euro kuus, ja ütleme, et see on mõistlik meede inimeste toimetulekuks.